Kniha měsíce února- Travel Bible

Ráda bych na konci každého měsíce udělala knihu, která mě nejvíce zaujala. 🙂 Únor sice skončil už týden zpátky, takže jsem trochu zabržděná, ale stejně bych tuto recenzi ráda udělala.

Knihou měsíce února bych zvolila Travel Bible, kterou jsem dostala jako dárek k Vánocům a ke které jsem si teprve v únoru, na cestě do Japonska, konečně přečetla.

Kniha je přehledně do třech částí: před cestou, na cestě, po cestě.

První část “Před cestou” se zabývá hlavně lovem na levné letenky. Knížka se snaží vyvrátit stereotyp, že cestování je jen pro bohaté. Nabízí různé vychytané rady, jak kombinovat nejrůznější tarify, jak vůbec najít levné letenky či co si na cestu zabalit. Tato část je doplněná velkým množstvím různých tabulek, ve kterých autoři srovnávají ceny letenek a možné způsoby, jak na letenkách ušetřit. Tato část je rozhodně plná věcí, nad kterými by vás asi ani nenapadlo přemýšlet, že byste mohli ušetřit. V téhle části se určitě vyřádí ti, kteří rádi kombinují různé množství letenek a nevadí jim častější přestupy na cestě za jejich cílovou destinací.

DSC_0620

Druhá část “Na cestě” je plná rad o tom, jak například ušetřit na cestách, jak hledat nejlepší ubytování či jak si užít i luxusní cestování, přestože na kontě nemáte miliony. Tato část je opět plná odkazů na mnoho různýc stránek, které se vám při cestování budou rozhodně hodit. Knížka zde také mluví o mnoha různých způsobech, jak vycestovat, aniž byste utratili majlant. Například o doprovolničení či práci v zahraničí.

Samostatná kapitola je věnovaná digitálnímu nomádství, které je hodně zajímavé. V současné době se rozmáhá trend pracovat na dálku odkudkoliv ze světa. V knize najdete velké množství konkrétních rad, jak na to. Knížka vám ukáže, že si práci na dálku může zařídit skoro každý a že to není jen výsada pár vyvolených.

Poslední část zvaná “Po cestě” se zabývá tím, jak je možné zúročit vaše zážitky z cest. Organizujte cestovatelské přednášky či začněte psát čláky pro cestovatelské weby. Travel. Bible radí nejen to, ale i mnohem více.

DSC_0621

Knížku bych shrnula jako “must-have” pro někoho, kdo má rád cestování a rád by cestoval i jinam než s cestovkou do Španělska. Knížka je plná skvělých rad, díky kterým nejen na cestách hodně ušetříte, ale možná si i změníte svůj životní styl. Můžete koupit zde.

Zakoupením knížky zároveň dostanete roční členství do členské sekce. Tam najdete mnoho dalších rad, které v knize nenajdete. Nejen o radách na cestování pro konkrétní země, ale spoustu dalších věcí o výhodných kombinací letenek, o možnostech jak ušetřit a podobně.

Zároveň ještě ke knížce dostanete PDF knížku “100+ profesí, které můžete dělat odkudkoliv”. Tato krátká knížka vám nabídne přehled zaměstnání, díky kterým si můžete přivydělat v zahraničí. Nad některými zaměstnáními budete možná kroutit hlavou, ale spousta prací je dobře využitelná v praxi. Zároveň v knížce najdete i odkazy na stránky, kde si případně práci najít. Rozhodně je to skvělé rozšíření kapitoly o digitálním nomádství v Travel Bible.

Finální shrnutí: rádi cestujete? V tom případě tuhle knížku už dávno musíte mít! 🙂

 

Advertisements

1 Comment

  Trackbacks

  1. Radosti všedního dne…

  Leave a Reply

  Fill in your details below or click an icon to log in:

  WordPress.com Logo

  You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

  Google photo

  You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

  Twitter picture

  You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

  Facebook photo

  You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

  Connecting to %s

  %d bloggers like this: